Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
Doğanhisar Komek Yardımcı İtfaiyeci Yetiştiriyor
İlçelerde gönüllü itfaiyecilik çalışmalarına önem veren Konya Büyükşehir Belediyesi, Doğanhisar’da Orman ve Kırsal Alan yangınlarına Müdahale Kursu açtı. İlki Doğanhisar’da açılan ve 1 ay süren kurslar diğer ilçelerde de açılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından Konya’da ilk defa Doğanhisar’da açılan Orman ve Kırsal Alan Yangınlarına Müdahale Kursu yoğun ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın alanlarında uzman personeli tarafından verilen eğitimlerde, kursiyerlere küçük tatbikatlarla teorik bilgiler uygulanıyor. Doğanhisar KOMEK Kurs Merkezi’nde gerçekleştirilen Orman ve Kırsal Alan Yangınlarına Müdahale Kursunda öğrencilere yangın çeşitleri ve yangına müdahale şekilleri, itfaiye erinin yangın söndürme ekipmanlarını nasıl kullandığı gibi konularda ayrıntılı bilgi veriliyor.

112 ACİL SERVİS
Yangınlara müdahalede anında ihbarın çok önemli olduğu vurgulanan kursta, yangınlarda ilk ve öncelikli olarak 112 Acil Yangın İhbar hattının aranarak, doğru adres ve konum bilgilerinin verilmesi gerektiği anlatılıyor. Eğitimlerde, yangınların genellikle kontrolsüz ateş dağılımından çıktığı, sigara izmaritleri ile piknik alanlarında yakılan ateşin tamamen söndürülmesi gerektiği, kontrolsüz ateşin ihmali affetmediği vurgulanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası ile şehir merkezinde bulunan 4 itfaiye merkezi sayısını 31 ilçede 108’e çıkardı. İlçelerde gönüllü itfaiyecilik çalışmalarına önem veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşların da yangınlar konusunda eğitimi için Doğanhisar’da açtığı Orman ve Kırsal Alan Yangınlarına Müdahale kurslarında 130 öğrenci eğitim alıyor. 20 Mart’ta sona erecek kurs sonunda kursiyerlere sertifika verilecek. Orman ve kırsal Alan Yangınlarına Müdahale kurslarının diğer ilçelerde de yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Tarih : 18 Mart 2016 Saat : 16:54


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.