Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
KOMEK Türkiye'ye Model Oluyor.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın eşi Dilek Günaydın ve beraberindeki bir heyet Konya’da KOMEK Merkezlerine ziyaretlerde bulundular.

Konya’ya kültürel açıdan bilgi alışverişinde bulunmak için geldiklerini söyleyen Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Veli Kayacan, ‘’Isparta Belediyesi olarak Sayın Başkanımızın destekleriyle Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK kurslarını özellikle el sanatları kurslarını ziyaret etmek için geldik. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.  Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Çiğdem Hanım olmak üzere tüm KOMEK çalışanlarını tebrik ediyoruz. Bize bu yakın ilgilerinden dolayı da tüm Belediye çalışanlarına ve KOMEK çalışanlarına hem teşekkür ediyoruz hem de ayrı ayrı tebrik ediyoruz. Biz buraya kültürel açıdan, bilgi alışverişinde bulunmak için geldik. Komşu ve kardeş bir şehir olarak geldik. Konya da bizim hem koşumuz hem ülkemizin güzide bir şehri. El sanatlarındaki gelişimi inceleme açısından ve fikir alışverişinde bulunmak için geldik. Ziyaretlerin çok faydalı geçtiğini düşünüyorum. İnşallah bunları da Isparta’mızda uygulama gayreti içinde olacağız. Ben tekrar yakın ilgilerinden dolayı tüm Belediye çalışanlarına, KOMEK çalışanlarına teşekkür ediyorum. ‘’dedi.

 


KOMEK ZİYARETİMİZ ÇOK FAYDALI OLDU
ISMEK aynı KOMEK gibi Isparta Belediyesi’ne bağlı Meslek Edindirme Kurslarının bağlı olduğu bir birim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bir alt birimi. Burada biz mahallelerimizde el sanatlarını, yaygınlaştırmak ve geçmişi geleceğimize taşımak ve geçmişimizi unutturmamak açısından önemli olduğunu biliyoruz. Bu kurslarda da el nakışı, makine nakışı ağırlıklı çalışmalar yapılıyor. Biz de bu el sanatı kurslarımızı yeni açtık. ISMEK birimimizin geçmişi var. İnşallah geçmişte gördüğümüz, geleneksel el sanatlarını geleceğe taşımanın gayreti içerisinde ve bu el sanatlarını unutturmama açısından da çalışmalarımız devem edecek. Bu manada da KOMEK ziyaretimiz çok faydalı oldu. Bunları da inşallah Isparta’mızda KOMEK’in de katkılarıyla uygulamaya çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.

 

TEKRAR KONYA’YA BEKLİYORUZ
Şeb-i Arus’un hemen akabinde Isparta’dan gelen misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden, KOMEK Merkez Koordinatörü Çiğdem Gök ,‘’Misafirlerimize KOMEK Merkezlerimizi, Hanım Lokallerimizi, Satış Merkezlerimizi ve atölyelerimizi gezdirdik. Kendileriyle bilgi alışverişinde bulunduk. Bizde kendilerine sonsuz selam ve şükranlarımızı sunuyoruz. En kısa zamanda hoşgörü şehrimiz Konya’ya tekrar davet ediyoruz.’’ şeklinde konuştu. 

KAYNAK: 
İSMAİL KOÇ / YENİ HABER GAZETESİ

Tarih : 24 Aralık 2015 Saat : 14:49


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.