Anasayfa Kurumsal Kurs Merkezlerimiz Sergi ve Satış Yerleri Branşlar İletişim Projeler Balkanlar
“ALTIN DOKUNUŞLAR-İLMEK İLMEK KONYA” SERGİSİ BAŞLIYOR.

ALTIN DOKUNUŞLAR SERGİ DAVETİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, yüzlerce eserle Konya halkının karşısına çıkıyor.  KOMEK’in “Altın Dokunuşlar – İlmek İlmek Konya” sergisi 25 Mayıs Pazartesi günü açılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının yıl sonu sergisi “Altın Dokunuşlar-İlmek İlmek Konya” 25 Mayıs – 30 Mayıs arası görücüye çıkıyor.  Meslek edindirme alanında bir marka olan KOMEK her geçen gün büyüyerek 2004 yılından bu yana 250 farklı branşta 265. 04 bin kursiyere hizmet verdi, vermeye devam ediyor.  25 Mayıs Pazartesi günü saat 14. 00'de “Altın Dokunuşlar-İlmek İlme Konya” isimli açılacak olan çok sayıda etkinlik ile birbirinden kıymetli eserlerin yer alacağı sergiye tüm Konyalılar davetlidir.  

 

 

ÇOK SAYIDA ETKİNLİK YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde 25 Mayıs – 30 Mayıs tarihleri arası gerçekleştirilecek sergide; konferanslar, konserler, sohbetler, yarışmalar, söyleşiler, tiyatro ve branş uygulamaları yer alacak.  KOMEK’in Balkanlar’da bulunan kurs merkezlerinde görevli öğretmenlerin de katılacağı “Altın Dokunuşlar” sergisi her gün 10. 00 – 22. 00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.  

Peki bu seneki sergimizde neler olacağından kısaca bahsedelim.  25 Mayıs Pazartesi günü Engelliler Mehter Takımının açılışıyla gerçekleşecek olan “Altın Dokunuşlar - İlmek İlmek Konya” sergisinde KOMEK İşitme Engelliler İşaret Dili Kursu Saygı Duruşu  ve  İstiklal Marşı Sunumu Halk oyunları, protokol konuşmaları ve sertifika töreni ile başlayacak.  Tüm sergi boyunca “Uygulamalı gösteriler” olacak.   Elifle Bismillah (Hüsnü Hat-Tezhip), Ve Aşk Suya Düştü (Ebru), Olmak İçin Yanmak Gerek (Çini), Topraktan Ateşe (Seramik), Yünün Sanata Dönüşmesi (Keçe Yapımı), Doğadan Sanata (Deri Yapımı), Denizden Gelen Doğallık (Sedef işçiliği), Parmakların Ucundaki Sanat (Kağıt Telkari), Olmazsa Olmaz (Nikah Şekeri Yapımı), Osmanlı’dan Günümüze (Mis Sabun Yapımı), İğne ile İpin Buluşması (İğne Oyası), Şeritlerin Ahengi (Dantel Anglez), Yumak Yumak Sevgi (Şiş Örgü ) Haydi Uçuşa (Uçak Maket Yapımı), Mum Işığında Renkler (Mum Yapımı), İlmek ilmek Emek (Halı-Kilim Dokuma), Nokta Atışı (Filografi), Sanatta Üçüncü Boyut (Ahşap boyama), Renklerin Dili (Resim), Anı Yaşatın (Fotoğrafçılık), Kur’an-ı Kerim, Arapçayı da öğrendim, Eyvah İngilizce Öğreniyorum, Neden Osmanlıca Öğrenmeliyim, Dünya Parmaklarınızın Ucunda (Bilgisayar), Duymasan da Anlayabilirsin (İşaret Dili), Sağlıklı Yaşam (Aerobik-Plates), Çocuklarınız Emin Ellerde (Eğitici Annelik), Telin Kumaşa Yansıması (Tel Kırma), Kurdelenin Dansı (Kurdele Nakışı), Kumaşın Zerafeti (Mefruşat), Say, Topla İşle (Hesap işi), Nostalji (Makine Nakışı), Simlerin İhtişamı (Sim Sarma), Kes Birleştir Kırkyama), Hasta Bakım Kursu, Anında Müdahale (İlk Yardım), Haydi Bakıma (Kuaförlük), Cildimizi Koruyalım (Cilt Bakımı), Bol Bol Hasat (Sebze Meyve Yetiştiriciliği), Ağaçlarımızı Havalandıralım (Budamacılık) gibi uygulamalı gösteriler olurken “Lezzet Şöleni” kapsamında KOMEK mutfağında höşmerim ve limonata yapımı, Şefler ile Meyve Süslemesi, KOMEK Öğrencileri ile Höşmerim yapımı Pasta Süsleme, Baklava Şov programları olacaktır.  “Geleneğimizle Birlikte” adıyla olacak olan programda ise, Nasreddin Hoca, Şivlilik, Fener Alayı, Dünden Bugüne Çocuk Oyunları, Çocuklarla Çuval Yarışı, Dünden Bugüne Gelenekli Çocuk Oyunları yapılırken, “KOMEK Mutfağı” bölümünde de Konya  Mutfağı Üzerine Sohbet Prof. Dr Saim Sakaoğlu olacaktır.    

 

 

MKM SULTAN VELED SALONU

MKM Sultan Veled Salonunda Gönülden Tellere “Bağlama’dan Dinle” (KOMEK Kursiyerleri ve Eğitimcileri Topluluğu), “Ney’den Dinle” KOMEK Ney Kursiyerleri Hüseyni, Uşşak, Segah makamlarında  eserler seslendirilecek, “KOMEK’le Sanata Dair”, Prof .  Dr.  Ahmet  ÇAYCI, Doç.  Dr Fatih ÖZKAFA, Anar EYNİ (panel) Engelsiz Yaşam “Engellilerin Mesleki Beceri Eğitimleri ve Toplumsal Fırsatlar”, Doç. Dr.  Hakan SARI, “Efendimizi Aşk ile Anmak” (Sohbet, İlahiler, Hatim Duası), “Derdinden Ölme Bak Ne Diyor Felsefe” Yar. Doç.  Dr. Mehmet Harmancı, KOMEK Kursiyerleri ve Eğitimcileri Topluluğu Müzik Şöleni (Ney, Keman, Kemençe, Bağlama, Gitar, Cura Cümbüş, Piyano, Ud canlı performans), “KOMEK’in Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Üzerindeki Etkileri” Uzm. Dyt. Mehmet Atilla Zeyrek, Süleyman Usta ile Testi yapımı vb sunumlar olacaktır.  

Yarışmaların da olduğu sergide Ebru yarışması, F klavye yarışması, Şiş Örgü yarışması, Börek yarışması, Japon Mikado yarışması “Tahta ve Çubuk Oyunu” da olacaktır.  

 

 

GALA GECESİ

Son olarak serginin kapanış günü KOMEK  Konya halkını “Konya Türküleri” Gala Programında  TRT sanatçılarıyla buluşturacak. 

 

 

KOMEK YAZ OKULU KAYITLARI 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR.

Öte yandan, 71 kurs merkezinde okullar, spor salonları, havuzlar, camilerimiz vb.  yerlerde Yaz Okulu faaliyetlerini sürdürürecek olan KOMEK’in Yaz Okulu kayıtları 9-16 yaş grubu tüm öğrenciler için 01-14 Haziran tarihleri arasında www. konya. bel. tr ile www. komek. org. tr adresleri üzerinden yapılacaktır.

DEĞERLER EĞİTİMİ

Özgün, farklı, öncü yapısıyla KOMEK Yaz Okulunda “Değerler Eğitimi” yerli, milli ve manevi değerlerimiz konusunda farkındalık oluştururken, “Kur’an-ı Kerim okumak, namaz surelerini ezberlemek ve temel dini bilgiler edinmek, efendimiz ve dostlarını tanımak”, eğitimleri uzmanlar tarafından verilecektir.  Din ve değerler eğitimlerimiz Kur’an-ı Kerim öğretimi başlangıç, orta ve ileri düzeylerde üç kur olarak yürütülecektir.  Temel dini bilgiler, öğrencilerin yaş düzeyine göre verilecektir.  Her öğrencimize 1 Elif Cüzü, 1 Kur’an-ı Kerim yanında Değerler Eğitimi çerçevesinde erdemleri içeren 4 dergi, 2 kitap, 8 kısa filmlik 1 DVD ücretsiz olarak verilecektir.  Velilerimize ise kılavuz kitap hediye edilecektir.  

 

SANAT ETKİNLİKLERİ

Sanat etkinlikleriyle üretmek, hobi sahibi olmak, eğlenerek yeteneklerini keşfetmek ve el becerilerini geliştirmek üzere el sanatları, resim, müzik, origami ile öğrencilerin el becerileri uzman öğreticiler eşliğinde geliştirilecektir.  Yaklaşık 20 farklı branş arasından kendine uygun olan branşı seçecek olan öğrencimiz seçtiği branşın malzemelerini kendi temin edecektir.  Diğer bütün materyaller KOMEK tarafından verilecektir.  Sanat branşlarımız şöyledir; Ud, Keman, Ney, Piyano, Gitra, Bağlama, Tezhip, Keçe, Örgü, Resim, Origami, Ebru, Hat, Fotoğraf, Drama, Dokuma, Seramik, Sabun Yapımı, Takı Tasarım, Ahşap Boyama vb.  

 

SPOR ETKİNLİKLERİ

Spor bir Yaz Okulunun olmazsa olmazıdır.  Bu dönem yaz okulumuzda çocuklarımızın bedensel gelişim için farklı branşlara spor aktiviteleri ve doğa kampları düzenlenecektir.  Spor etkinlikleriyle güçlenmek, gelişmek, sağlıklı yaşamak, özgüven kazanmak, disiplinli, azimli ve kararlı olmak başlıca ilkelerimizdir.  Yaz spor eğitimlerimiz spor salonlarında yapılacaktır.  Her branş için ayrı bir program izlenecektir.  24 kişilik gruplara öğrenci koçları ve uzman öğretmenler eşlik edecektir.  Öğrenciler spor kıyafetleriyle eğitime katılacaktır.  Her öğrenci sağlık raporu getirecektir.  Haftada bir gün yüzme programı uygulanacaktır.   Yaz Okulu Spor branşlarımız ise, Zeka Oyunları, Geleneksel Çocuk Oyunları, Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç, Aerobik, Atletizm, Yarışlar, Doğa Kampları, Badminton, Yüzme.

KOMEK Yaz Okulu kayıtları 1 Haziranda başlayacak olup en geç 14 Haziran tarihine kadar www. komek. org. tr adresinden ön kayıt yapılabilir.  KOMEK Merkezlerimizde yapılacak kesin kayıt sırasında veli izin dilekçesi istenecektir.  

 

Tarih : 15 Mayıs 2015 Saat : 11:31


KOMEK
Konya Büyükşehir Belediyesi
Kuruluşudur.
Sıkça Sorulan Sorular
KOMEK Üye Platformu
Kurumsal
Kurs Merkezleri
Akademik Takvim
Konya Büyükşehir Belediyesi
KOMEK İletişim
Yayınlarımız
Dokümanlar
KOMEK Dergi
Logolarımız
Bu sitedeki tüm içerik ve görsel malzemenin telif hakları KOMEK'e aittir. izinsiz kullanılamaz.